Kiedy zbliża się czas wymarzonego wyjazdu na urlop, pojawia się pytanie, co można zrobić z naszym czworonożnym kompanem? Niestety wakacje z psem nie są łatwe i dla wielu osób jest to nie lada wyzwanie. Jednak jeżeli nie chcesz zostawiać swojego pupila samego na kilka dni lub nawet tygodniu, to możesz zabrać go ze sobą! Warto wiedzieć, że w Polsce pojawia się coraz więcej miejsc, gdzie możesz wyjechać z psem, a tam czekają na niego atrakcje. Przekonaj się razem z nami, gdzie możesz wyjechać z psem i jak zorganizować takie wakacje z czworonogiem.
Dla wielu osób wakacje z psem, to doskonały sposób na to, by zbudować niezastąpioną więź ze swoim pupilem. Jest to również sposób na przełamanie rutyny. Nie jest to jednak tak skomplikowane, jak może nam się wydawać. Wystarczy dobrze się przygotować i mieć na to dobry pomysł. Podróże z czworonożnym przyjacielem wcale nie są takie trudne, a pojawia się coraz więcej miejsc i atrakcji, które są przyjazne zwierzętom.
Wakacje z psem – na szlaku
Nie ma co do tego wątpliwości, najlepsze sposoby na urlop z psem, to po prostu długie wędrówki. Każdy zarówno człowiek, jak i czworonóg kocha spacery. Jednak zanim wybierzesz się na taki spacer, koniecznie przekonaj się, czy szlaki, którymi zamierzasz się poruszać nie zawierają zakazu wprowadzania czworonogów. W Polsce istnieją 23 parki narodowe, ale nie do wszystkich można wejść z psem. Warto wiedzieć, że czworonogi są mile widziane w parku:
- Świętokrzyskim,
- Kamionowskim,
- Magurskim,
- Wielkopolskim,
- Ojcowskim,
- Karkonoskim.
Pamiętaj również, że na wędrówkach z psem zawsze musisz przestrzegać określonych zasad. Nie można spuszczać psa ze smyczy, konieczne jest sprzątanie psich odchodów, a także trzeba omijać szlaki, na których zabroniony jest wstęp dla czworonogów.
Wakacje z psem – na wodą
Z psem możesz wybrać się na wakacje nad wodą. Nie musisz kąpać się z nim jedynie w ciepłej rzece. Warto wybrać się na wakacje, gdzie będziecie mieć możliwość uprawiania sportów wodnych. Na pierwsze wakacje z psem na wodą, warto zdecydować się na spływy, które nie są długie. Dzięki temu będziesz mógł upewnić się, czy pies radzi sobie nad wodą i w nowej sytuacji, czy czuje się komfortowo i bezpiecznie w kajaku. Trzeba również pamiętać, że nie można robić niczego na siłę. Jeżeli Twój czworonożny przyjaciel nie czuje się dobrze nad wodą, to nie zmuszaj go do tego, by brał udział w zabawach, które są z nią związane. Dodatkowo za każdy mały postęp nagradzaj go pochwałami i małymi smakołykami.