Category:

Podróże

Wielu turystów z utęsknieniem wyczekuje momentu, w którym będą mogli wyjechać na upragnione wakacje. Co ważne, oferty biur podróżnych z roku na rok stają się nie tylko coraz bardziej atrakcyjne pod względem różnorodności dostępnych lokalizacji, ale także cen. W dużej mierze jest to zasługa wycieczek last minute, które od wielu sezonów cieszą się ogromną popularnością. Pozwalają bowiem spędzić urlop w iście rajskich warunkach i to bez nadwyrężania domowego budżetu. Zatem co warto wiedzieć o ofertach last minute i dlaczego warto z nich skorzystać?

0 FacebookTwitterPinterestEmail

Na przełomie lata i jesieni warto skorzystać z różnych form wypoczynku na świeżym powietrzu, także w towarzystwie najmłodszych. Szczególnie, że obecnie nietrudno o szeroki wachlarz aktywności dostosowanych zarówno do potrzeb dzieci, jak i dorosłych. Również włoski region Trentino może poszczycić się mnogością atrakcji, wynikającą ze zróżnicowania terenu – od malowniczych dolin, poprzez około 300 jezior, po szczyty słynnych Dolomitów. Przedstawiamy zaledwie 5, za to jakże atrakcyjnych pomysłów na rodzinny, aktywny wypoczynek na łonie przyrody.

0 FacebookTwitterPinterestEmail

W ramach Emirates Skywards, wielokrotnie nagradzanego programu lojalnościowego Emirates i flydubai ogłoszono specjalną ofertę „Mile-A-Minute”, w której można zdobyć do 5000 mil podczas przesiadki lub wakacji w Dubaju. To najlepszy czas na poznanie wielu atrakcji Dubaju – miasto przygotowuje się do organizacji Expo 2020 oraz obchodów 50. rocznicy ZEA, które odbędą się w grudniu. Oferta dotyczy wszystkich biletów lotniczych Emirates zakupionych między 1 sierpnia 2021 r. a 31 marca 2022 r. na podróż między 1 października 2021 r. a 31 marca 2022 r.*

0 FacebookTwitterPinterestEmail

Lato w pełni! Aby z niego skorzystać wielu Polaków ruszyło własnymi środkami transportu w podróż. O tym, że w samochodzie należy wozić apteczkę i zapasowe koło żadnego kierowcy nie trzeba przekonywać – to podstawowe wyposażenie każdego auta. Są jednak znacznie mniej oczywiste rzeczy, które warto zawsze mieć w swoim samochodzie, bo nie zabierają wiele miejsca, za to mogą znacząco poprawić naszą sytuację w razie nieprzewidzianych komplikacji. Jeśli jesteście ciekawi w co dobrze jest się zaopatrzyć przed podróżą – czytajcie dalej!

0 FacebookTwitterPinterestEmail

Miejsce otulone słońcem przez cały rok, gdzie człowiek może naprawdę zwolnić i nabrać oddechu. Teren, gdzie człowiek żyje w zgodzie z naturą, a pyszne owoce, cudna roślinność i zwierzęta nieustanie mu towarzyszą. Kraina, która jest istnym cudem natury położonym w Ameryce Centralnej prosto nad Morzem Karaibskim i Oceanem Spokojnym – Kostaryka.

0 FacebookTwitterPinterestEmail

Według analizy DevaGroup, agencji specjalizującej się w działaniach SEM i SEO, Polacy na pierwsze wakacyjne wojaże wybierają się wraz z początkiem lipca, ale ich planowanie rozpoczynają już wiosną. Najchętniej decydujemy się na wakacje „last minute” – jeszcze w maju tego roku, hasło związane z wycieczkami na ostatnią chwilę wpisano w wyszukiwarkę aż 74 tys. razy. Sporym zainteresowaniem cieszą się też wyjazdy w formule „all inclusive”. We wspomnianym miesiącu fraza ta pojawiła się w wyszukiwarkach 18 100 razy. Zagraniczne podróże najchętniej planujemy do Włoch, Chorwacji i Albanii. Priorytetem są dla nas cena, bezpieczeństwo i brak kwarantanny. 

0 FacebookTwitterPinterestEmail

Media w całej Polsce poinformowały właśnie, że mieszkanka Bliżyna w województwie świętokrzyskim zarezerwowała w jednym z nich nocleg na Bałtykiem i przelała 450 złotych zaliczki. Chwilę później kontakt z “właścicielem” się urwał, a ogłoszenie zniknęło z sieci. Kobieta straciła pieniądze.

0 FacebookTwitterPinterestEmail

Londyn – stolica Anglii i Wielkiej Brytanii i trzecie co do wielkości miasto w Europie. 9-milionowe centrum finansów, kultury i rozrywki. Nic więc dziwnego, że jest to jedno z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miast na świecie. Rokrocznie odwiedzany przez tysiące wielbicieli mody, historii, kultury i rozrywki. Na każdym kroku możemy tu spotkać rozmaite atrakcje i zabytki. Sprawdźmy miejsca w Londynie, które trzeba zobaczyć podczas pierwszej wizyty w tym pięknym mieście.

Big Ben

Big Ben to dzwon umieszczony na Wieży św. Szczepana. Dziś jednak w powszechnej świadomości utarło się, że Big Ben to nie tylko dzwon, ale i wieża wraz z zegarem. Wizerunek tej wierzy to jeden z symboli Londynu. Wieżę św. Szczepana otwarto w 1859 r. Zamontowano na niej największy zegar w Wielkiej Brytanii o średnicy tarczy wynoszącej 7,5 metra oraz monstrualny dzwon ważący 13 ton. Zegar co kwadrans wybija charakterystyczną melodię.

Tower of London

Tower of London to budowla z niezwykle bogatą historią. Budynek ten pełnił już funkcje obronne, pałacowe, był miejscem egzekucji, więzieniem, skarbcem, arsenałem i mennicą, a dziś przechowywane są tu klejnoty obronne. Jest to jeden z najpopularniejszych fortów obronnych świata, chętnie odwiedzany przez turystów.

Tower Bridge

Tower Bridge to również jeden z symboli Londynu znany na całym świecie. Jednocześnie chyba najbardziej znany na kuli ziemskiej most zwodzony. Jego dwa przęsła ważą w sumie 2200 ton i podnoszą się w zaledwie półtorej minuty. W wieżach ulokowane muzeum oraz taras widokowy z widokiem na Londyn i Tamizę. Jak na czasy, w których został zbudowany, most zachwyca rozmiarami: szerokość 60 metrów, wysokość – 40 metrów.

Pałac Buckingham

Pałac Buckingham to dla Brytyjczyków najważniejszy zabytek. Oficjalna siedziba monarchów, która nieprzerwanie od 1837 r. pełni swoją funkcję. To właśnie tutaj odbywają się wszystkie uroczystości państwowe oraz oficjalne międzynarodowe spotkania na szczeblu władzy. Niewielka część pałacu została również udostępniona turystom do zwiedzania.

Hydepark

Mówiąc o atrakcyjnych miejscach w Londynie, nie można nie wspomnieć o Hydeparku. Jest to miejsce do wolnego wyrażania poglądów o powierzchni 2,5km2, przedzielone na pół Jeziorem Serpentine. Park istnieje od 1536 roku, lecz jego aktualny wygląd wzoruje się na projekcie z lat 20. XIX wieku.

0 FacebookTwitterPinterestEmail
Newer Posts