Osuszanie kondensacyjne to bardzo skuteczna metoda usuwania wilgoci z pomieszczeń. Do tego celu stosuje się specjalistyczny sprzęt, który potrafi odfiltrować parę wodną i uzyskać z niej wodę. Następnie odprowadzana jest ona na zewnątrz budynku. Jak cały ten proces działa w praktyce? Wyjaśniamy.
W jakim celu stosuje się osuszanie kondensacyjne?
Osuszanie kondensacyjne w Krakowie oraz w innych miastach, wykonuje się po to, aby obniżyć wysoką wilgotność w różnego rodzaju pomieszczeniach. Do tego celu wykorzystuje się specjalistyczne, wysokowydajne maszyny. Osuszanie to proces, który zazwyczaj przeprowadza się w zalanych wnętrzach domów i innych budynków. Może także dotyczyć innych sytuacji, na przykład konieczności szybkiego dostosowania konkretnego pomieszczenia do innych potrzeb.
Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych możliwe jest usunięcie wilgoci nawet z takich miejsc jak elementy podpodłogowe i to bez konieczności zrywania posadzki. Po usługi osuszania kondensacyjnego warto więc sięgnąć nawet w bardzo beznadziejnej sytuacji. Wszystkie prace są możliwe do wykonania także w trudnych warunkach, na przykład w wąskich pomieszczeniach lub przy skrajnie niskich albo wysokich temperaturach. Takie usługi ma w swojej ofercie między innymi firma Lakus Sp. z o.o..
Jak wykonuje się osuszanie kondensacyjne?
Osuszanie kondensacyjne wykonują specjaliści, którzy wykorzystują do tego celu specjalistyczne urządzenia. Wilgotne powietrze z pomieszczenia jest zasysane przez stale pracujący wentylator. Następnie dochodzi do procesu wydzielania z niego wody. Jest ona następnie wyprowadzana na zewnątrz pomieszczenia.
Na efektywność pracy osuszaczy kondensacyjnych wpływa odpowiednio wysoka temperatura we wnętrzu. Mimo to proces osuszania można przeprowadzić nawet w mniej korzystnych warunkach. W takich przypadkach zazwyczaj sztucznie zwiększa się temperaturę do odpowiedniego poziomu. Aby uzyskać zadowalające efekty, należy także odpowiednio uszczelnić całe pomieszczenie przed przystąpieniem do prac.