Category:

Motoryzacja

Zima to najtrudniejszy sezon dla kierowców. Niesie ze sobą chłód, śliskie drogi i śnieg, który może utrudnić jazdę. Jeśli utkniesz w samochodzie, który nie chce się uruchomić, nie panikuj. Masz kilka możliwości wyjścia z sytuacji bez wzywania pomocy drogowej. Bardzo częstym problemem wśród kierowców jest zamarznięty zamek, który skutecznie utrudnia im dostanie się do środka auta. Nie martw się jednak, jeśli spotka Cię problem z zamkiem w aucie i nie dasz sobie rady z nim sam – pamietaj, że zawsze są specjaliści którzy Ci pomogą!

0 FacebookTwitterPinterestEmail

Alkomat to urządzenie do pomiaru przepływu powietrza i poziomu tlenu w organizmie. Jest używany przez sportowców, aby sprawdzić, czy są wystarczająco sprawni, aby wziąć udział w wyścigu. Ale może być również stosowany przez osoby z przewlekłymi problemami z oddychaniem. Alkomaty to urządzenia, które mierzą, kiedy dana osoba oddycha, i mogą być używane do śledzenia ilości tlenu wdychanego do pojemnika. Jeśli osoba nie oddycha, za pomocą urządzenia można sprawdzić, czy w pojemniku jest wystarczająca ilość tlenu, aby móc oddychać.

0 FacebookTwitterPinterestEmail

Prawdziwi miłośnicy motoryzacji już od najmłodszych lat, niczym bezbłędne maszyny, błyskawicznie rozpoznają marki i modele samochodów mijanych na ulicy. Nie trzeba mieć jednak wprawnego oka, ani benzyny we krwi, by zauważyć, że Lexusy wyróżniają się na drogach. Modele tej marki mają szereg cech, które przyciągają uwagę i nie pozwalają pomylić ich z żadnymi innymi samochodami.

0 FacebookTwitterPinterestEmail

Czerwcowe zmiany w kodeksie drogowym zmieniły podejście Polaków do kwestii posiadania wiedeorejestratora w aucie. Coraz więcej z nas zdaje sobie sprawę, jak ważnym i istotnym dowodem może być nagranie z kamery samochodowej, przy dochodzeniu swoich praw po wypadku komunikacyjnym. Wielu kierowców zadaje sobie pytanie jaki wideorejestrator przy zakupie nie nadszarpnie domowego budżetu i zapewni wiarygodny obraz sytuacji. Z pomocą przyszedł największy producent kamer samochodowych w Europie – marka Mio, która właśnie wprowadziła do sprzedaży model Mio MiVue C430.

0 FacebookTwitterPinterestEmail

Koncepcyjne modele Lexusa pozwalają spojrzeć w przyszłość. Produkcyjne auta japońskiej marki często są równie odważne i futurystyczne, co ich studyjni protoplaści. Wystarczy spojrzeć, jak podobne do poprzedzających je konceptów są coupe LC czy model NX pierwszej generacji. Czy historia powtórzy się w przypadku nadchodzącego już w przyszłym roku SUV-a z napędem elektrycznym? Premiera nowego modelu będzie miała miejsce w drugiej połowie 2022, a gotowy do produkcji samochód najprawdopodobniej będzie łączył w sobie cechy dwóch odważnych projektów: Lexusa LF-1 Limitless i LF-Z Electrified.

0 FacebookTwitterPinterestEmail

Wiadomości napływające z Japonii sugerują, że jeszcze w tym roku możemy doczekać się naprawdę ciekawej nowości na rynku samochodów typu coupe. Tak, to nie pomyłka – segment rynku, który w ostatnich latach mocno się skurczył może zyskać wkrótce nowego gracza. Prawdziwe auta sportowe wytwarzają dziś tylko wybrani producenci, a w tym gronie jest obecny również Lexus. To właśnie auto tej marki ma zadebiutować już za kilka miesięcy.

0 FacebookTwitterPinterestEmail
Newer Posts