Category:

Dom i Ogród

Drzwi zewnętrzne do domu to inwestycja na lata, która powinna nie tylko cieszyć nasze oczy, ale przede wszystkim uwzględniać szereg parametrów technicznych. Muszą więc między innymi gwarantować odpowiednią izolację termiczną, akustyczną oraz zapewniać mieszkańcom bezpieczeństwo. Na co zwrócić uwagę podczas ich wyboru, aby stanowiły zarówno wizytówkę domu, jak również solidną osłonę przed czynnikami zewnętrznymi? Podpowiadamy.

0 FacebookTwitterPinterestEmail

Budując dom musimy pamiętać o wielu kwestiach, wśród których jedną z najważniejszych jest zapewnienie sprawnej wentylacji. To właśnie od niej zależy w dużej mierze jakość powietrza, komfort mieszkania, nasze zdrowie. Wentylacja mechaniczna to bardzo dobra alternatywa dla wentylacji grawitacyjnej, która często okazuje się niewystarczająca. Montażem wentylacji mechanicznej zajmują się wyspecjalizowane firmy. Warto z nimi współpracować.

0 FacebookTwitterPinterestEmail

Zdrowy styl życia to cały szereg świadomych wyborów. Poświęcamy wiele czasu na znajdowanie ekologicznej żywności. Szukamy sposobów na zachowanie wewnętrznego balansu i dobrej kondycji. Zwróćmy jednak uwagę na coś tak podstawowego jak woda. Jest źródłem życia. Pijemy ją codziennie, i z niej też w większości się składamy. Czas zatem na doskonałej jakości wodę prosto z kuchennego kranu. Dla zdrowia i wygody!

0 FacebookTwitterPinterestEmail

Wracamy do domu po intensywnym dniu. Czas ciągle nas gonił. Marzymy o kojącej zmysły i ciało kąpieli. Nie o szybkim prysznicu, ale o dłuższych chwilach w wannie. Może z kieliszkiem wina? Może z ulubioną muzyką w tle? Teraz relaksem niczym w SPA możemy się cieszyć nawet w standardowych, czyli niewielkich zazwyczaj łazienkach. To właśnie z myślą o podniesieniu ich komfortu powstała kolekcja BOLSTAD marki FJORDD. Wolnostojąca wanna i pasująca do niej umywalka nablatowa. Nowoczesne, ale nawiązujące łagodnymi liniami do klasycznych form sprzed wieku.

0 FacebookTwitterPinterestEmail

Walk-in, czyli otwarta kabina prysznicowa – najczęściej pozbawiona brodzika – to rozwiązanie aranżacyjne, który na dobre zadomowiło się we współczesnych łazienkach. Stało się to za sprawą jej niepodważalnych zalet, surowej formy i niebywałej praktyczności. Z czasem jej wygląd ewaluował i wyszedł naprzeciw oczekiwaniom użytkowników.

0 FacebookTwitterPinterestEmail

Budowa domu wreszcie zakończona, teraz możesz zająć się organizacją ogrodu wokół niego. Oczami wyobraźni już widzisz, jak tu będzie pięknie. Nie jest to jednak wcale mała inwestycja, dlatego warto ją rozsądnie etapować. Właściwa kolejność prac i konsultacje z fachowcami pozwolą uniknąć niszczenia wcześniej wykonanych elementów i niepotrzebnych kosztów. Od czego zacząć? 

0 FacebookTwitterPinterestEmail

Pomieszczenia aranżowane w stylu loftowym zdecydowanie cieszą się ogromną popularnością, zwłaszcza wśród młodszych osób. Ten styl związany jest z pewnymi rozwiązaniami aranżacyjnymi, o których trzeba pamiętać, żeby osiągnąć odpowiedni efekt. Bardzo ciekawymi rozwiązaniami jest to, aby do dekoracji ścian wykorzystać na przykład dekoracje, które są wycinane z arkuszy blach. Jak je wykonać oraz jak zamówić?

0 FacebookTwitterPinterestEmail

Od pewnego czasu panele fotowoltaiczne zyskują coraz większą popularność. Wiele osób decyduje się na ich zakup, ponieważ przynoszą wiele korzyści. To rozwiązanie, na które decydują się przedsiębiorcy, osoby prywatne, a także właściciele gospodarstw rolnych. Warto jednak wiedzieć, że decydując się na kupienie paneli słonecznych trzeba zadbać o ich nienaganny stan, by możliwe było korzystanie z nich przez wiele lat. Jak zatem zadbać o to, by pracowały niezawodnie przez długie lata i pracowały na pełnej wydajności?

0 FacebookTwitterPinterestEmail

Porcelana od wieków stanowi bardzo wykwintny, szlachetny surowiec do wyrobu różnego rodzaju artykułów. Nie mamy tutaj na myśli porcelany łazienkowej, czy też nieco kiczowatych bibelotów imitujących zaledwie prawdziwą porcelanę. Porcelana jaka jest wyznacznikiem swoistego statusu, wygląda naprawdę wytwornie i przekazywana jest nierzadko z pokolenia na pokolenie to porcelana kuchenna.

0 FacebookTwitterPinterestEmail
Newer Posts