Category:

Dom i Ogród

Zdrowy styl życia to cały szereg świadomych wyborów. Poświęcamy wiele czasu na znajdowanie ekologicznej żywności. Szukamy sposobów na zachowanie wewnętrznego balansu i dobrej kondycji. Zwróćmy jednak uwagę na coś tak podstawowego jak woda. Jest źródłem życia. Pijemy ją codziennie, i z niej też w większości się składamy. Czas zatem na doskonałej jakości wodę prosto z kuchennego kranu. Dla zdrowia i wygody!

0 FacebookTwitterPinterestEmail

Wracamy do domu po intensywnym dniu. Czas ciągle nas gonił. Marzymy o kojącej zmysły i ciało kąpieli. Nie o szybkim prysznicu, ale o dłuższych chwilach w wannie. Może z kieliszkiem wina? Może z ulubioną muzyką w tle? Teraz relaksem niczym w SPA możemy się cieszyć nawet w standardowych, czyli niewielkich zazwyczaj łazienkach. To właśnie z myślą o podniesieniu ich komfortu powstała kolekcja BOLSTAD marki FJORDD. Wolnostojąca wanna i pasująca do niej umywalka nablatowa. Nowoczesne, ale nawiązujące łagodnymi liniami do klasycznych form sprzed wieku.

0 FacebookTwitterPinterestEmail

Walk-in, czyli otwarta kabina prysznicowa – najczęściej pozbawiona brodzika – to rozwiązanie aranżacyjne, który na dobre zadomowiło się we współczesnych łazienkach. Stało się to za sprawą jej niepodważalnych zalet, surowej formy i niebywałej praktyczności. Z czasem jej wygląd ewaluował i wyszedł naprzeciw oczekiwaniom użytkowników.

0 FacebookTwitterPinterestEmail

Budowa domu wreszcie zakończona, teraz możesz zająć się organizacją ogrodu wokół niego. Oczami wyobraźni już widzisz, jak tu będzie pięknie. Nie jest to jednak wcale mała inwestycja, dlatego warto ją rozsądnie etapować. Właściwa kolejność prac i konsultacje z fachowcami pozwolą uniknąć niszczenia wcześniej wykonanych elementów i niepotrzebnych kosztów. Od czego zacząć? 

0 FacebookTwitterPinterestEmail

Pomieszczenia aranżowane w stylu loftowym zdecydowanie cieszą się ogromną popularnością, zwłaszcza wśród młodszych osób. Ten styl związany jest z pewnymi rozwiązaniami aranżacyjnymi, o których trzeba pamiętać, żeby osiągnąć odpowiedni efekt. Bardzo ciekawymi rozwiązaniami jest to, aby do dekoracji ścian wykorzystać na przykład dekoracje, które są wycinane z arkuszy blach. Jak je wykonać oraz jak zamówić?

0 FacebookTwitterPinterestEmail

Od pewnego czasu panele fotowoltaiczne zyskują coraz większą popularność. Wiele osób decyduje się na ich zakup, ponieważ przynoszą wiele korzyści. To rozwiązanie, na które decydują się przedsiębiorcy, osoby prywatne, a także właściciele gospodarstw rolnych. Warto jednak wiedzieć, że decydując się na kupienie paneli słonecznych trzeba zadbać o ich nienaganny stan, by możliwe było korzystanie z nich przez wiele lat. Jak zatem zadbać o to, by pracowały niezawodnie przez długie lata i pracowały na pełnej wydajności?

0 FacebookTwitterPinterestEmail

Porcelana od wieków stanowi bardzo wykwintny, szlachetny surowiec do wyrobu różnego rodzaju artykułów. Nie mamy tutaj na myśli porcelany łazienkowej, czy też nieco kiczowatych bibelotów imitujących zaledwie prawdziwą porcelanę. Porcelana jaka jest wyznacznikiem swoistego statusu, wygląda naprawdę wytwornie i przekazywana jest nierzadko z pokolenia na pokolenie to porcelana kuchenna.

0 FacebookTwitterPinterestEmail

Budowa domu jednorodzinnego to ogromne przedsięwzięcie, które powinno zostać szczegółowo zaplanowane – od zakupu działki budowlanej aż po prace wykończeniowe. Ważnym aspektem, który warto wziąć pod uwagę planując budowę obiektu mieszkalnego jest moment rozpoczęcia pierwszych prac ziemnych i wylewanie fundamentów. Wielu inwestorów decyduje się na budowę domu na wiosnę, kiedy to warunki atmosferyczne pozwalają w pełni wykorzystać potencjał związany ze słoneczną i ciepłą pogodą, jednak to nie jedyne powody, dla których warto poważnie rozważyć budowę domu wiosną.

0 FacebookTwitterPinterestEmail

Nieuchronnym momentem dorastania dzieci jest ich przejście z wieku dziecięcego do nastoletniego. Jest to umowny moment i bardzo trudno z góry określić, kiedy on nastąpi. Wszystko dlatego, że jest to uzależnione od charakteru naszego dziecka oraz tempa jego rozwoju emocjonalnego. Pokój dziewczęcy już przestaje być wymarzoną przestrzenią nastolatki, która dosadnie nam o tym zasygnalizuje. Po otrzymaniu takiej informacji od naszego dziecka, stajemy przed wyzwaniem jak przeprowadzić remont, aby efekty zaspokoiły oczekiwania dziecka.

Najlepszym sposobem na poznanie określonych oczekiwań córki niezmiennie od lat pozostaje szczera rozmowa z samą zainteresowaną. To w trakcie takiej rozmowie poznamy kierunek, w którym powinien zmierzać remont. Nasza córeczka przestaje już być małą dziewczynką i wkracza w nastoletni okres, w którym kształtować się będą jej nawyki i pasje, które wielokrotnie pozostaną do końca życia. Jak przeprowadzić skuteczny remont? W tym na pewno pomoże nam poradnik, który umieszczono na stronie internetowej https://www.meble.pl/poradnik/remont/.

Jaki wyremontować pokój nastolatki?

Cechą charakterystyczną aranżacji pokojów nastoletnich dzieci jest fakt, że każda przestrzeń wyraża osobowość dziecka. Nastolatka to już nie jest nieświadome dziecko, a pewna siebie osoba, która wie czego chce i czego potrzebuje. Po poznaniu jej preferencji można zabrać się za remont, choć szkic projektu warto poddać ostatecznej konsultacji z dzieckiem. Pozwoli to na zaoszczędzenie nerwów oraz pieniędzy, dzięki wyeliminowaniu poprawek lub ograniczeniu ich do niezbędnego minimum.

Remont nastoletniego pokoju nie różni się technicznie od remontu innych pomieszczeń. Tradycyjnie na początku warto zwrócić uwagę na ubytki w ścianach i dokładnie je uzupełnić oraz wyprofilować wszystkie powierzchnie. Następnym krokiem pozostaje pomalowanie ścian na wymarzony kolor nastolatki oraz uzupełnienie powierzchni o odpowiednie meble. Wybierzemy je w zgodzie z preferencjami córki oraz z myślą o rozwoju jej pasji. Przestrzeń nastolatki powinna pozwalać jej wyrazić siebie oraz powinna motywować ją do ciągłego rozwoju i odkrywania drogi, którą chce iść przez życie. Pamiętajmy o tym!

0 FacebookTwitterPinterestEmail
Newer Posts