Skóra zaczyna podlegać procesom starzenia już po 25. roku życia, więc już wtedy warto zacząć stosować odpowiednią rutynę pielęgnacyjną. Co prawda nie sposób całkowicie zahamować upływu czasu, jednak można skutecznie zmniejszyć widoczność pierwszych zmarszczek. Z wiekiem wymagania naszej skóry będą się zwiększać, dlatego dobry krem przeciwzmarszczkowy dopasowany do jej potrzeb to podstawa.
Krem przeciwzmarszczkowy – kiedy zacząć go stosować?
Skóra zaczyna się starzeć od ok. 25. roku życia. To właśnie wtedy zaczyna się zmniejszać ilość zawartego w niej kolagenu i elastyny, które odpowiadają za jędrność cery. Z tego powodu jeszcze przed przekroczeniem 30. roku życia można zauważyć pierwsze zmarszczki mimiczne – najczęściej wokół oczu i ust.
Z czystym sumieniem można zacząć stosować dobry krem przeciwzmarszczkowy o działaniu profilaktycznym. Lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego warto stawiać na sprawdzone produkty zawierające odpowiednie substancje aktywne. W przypadku młodej skóry ich zadaniem powinno być nawilżanie, odżywianie i stymulacja mięśni twarzy. Z wiekiem należy szukać bardziej kierunkowego działania, np. wygładzającego zmarszczki i pobudzającego produkcję kolagenu.
Dobry krem przeciwzmarszczkowy a składniki aktywne
Przy wyborze dobrego kremu anti-aging warto kierować się listą zawartych w nim substancji aktywnych. Na które warto zwrócić szczególną uwagę?
Kwas hialuronowy to absolutny “must have” w produktach przeciwzmarszczkowych. Stanowi on naturalny budulec naszej skóry, jednak z wiekiem zaczyna go ubywać. Jego forma stosowana w kosmetykach działa przede wszystkim jako humektant –zwiększa stopień uwodnienia naskórka i zmniejsza utratę wody.
Warto, aby krem do twarzy na dzień zawierał również witaminę C, która stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu, a co za tym idzie, prowadzi do zagęszczenia i ujędrnienia skóry. Ponadto rozjaśnia przebarwienia, a także ujednolica koloryt cery.
W kremie przeciwzmarszczkowym warto również szukać peptydów, które są podstawowym składnikiem budulcowym skóry i biorą udział m.in. w procesie produkcji kolagenu.