Tak wiele osób marzy o tym, aby zrobić karierę w barberingu. Jest to jak najbardziej możliwe, ale bardziej dla tych, którzy faktycznie interesują się tym zawodem i na poważnie wiążą z nim swoją przyszłość. W czasie szkolenia przyszli barberzy mogą całkiem sporo się nauczyć. Wygląda więc na to, że faktycznie warto brać w nich udział.
Kto może być Barberem?
Barberem może być osoba, której bardzo na tym właśnie zależy i jest to niezwykle szczere zamierzenie. Szansę na powodzenie w tym zawodzie mają osoby, które mają przyjazne usposobienie, wyróżniają się komunikatywnością, starannością, poczuciem estetyki i gotowością do rozwoju. Jeżeli jesteś taką właśnie osobą, sprawdź, czego można nauczyć się podczas kursów.
Czego można nauczyć się podczas szkolenia?
Każdy już chyba zdążył się zorientować, że chcąc odnieść sukces w barberingu, musi zacząć od profesjonalnego szkolenia, które włącza w tym kierunku zielone światło. Takie szkolenie ma na celu doskonałe przygotowanie do podjęcia pracy na stanowisku barbera i zebranie niezbędnych doświadczeń. Szkolenia tego typu przeważnie pozwalają pogłębiać wiedzę w zakresie strzyżenia męskiego i koloryzacji, a także i przede wszystkim w zakresie modelowania oraz stylizacji włosów, brody oraz wąsów. Zajęcia prowadzone w luźnej atmosferze koncentrują się też na elementach psychologii, komunikacji interpersonalnej i treningach umiejętności społecznych. W tym zawodzie bardzo ważne jest to, aby nie tylko dobrze zająć się fryzurą czy brodą mężczyzny, ale by również w odpowiedni sposób nawiązać kontakt z klientem.
Czy naprawdę nie można nauczyć się tego wszystkiego samodzielnie?
Ci najbardziej ambitni, którym zamarzyła się praca na stanowisku barbera zastanawiają się nad tym, czy jest może możliwość samodzielnej nauki bez uczestniczenia w kursach, czy szkoleniach. Okazuje się, że w sieci krąży mnóstwo filmów instruktarzowych i teorii. Jednak tak naprawdę samodzielna nauka nie ma szansy zakończyć się powodzeniem. Chodzi mianowicie o to, że nawet wykonując pewne czynności, intensywnie trenując na żywych głowach, nikt tej pracy nie oceni. Trudno więc będzie stwierdzić, czy praca została wykonana poprawnie, czy wręcz przeciwnie.
Profesjonalny kurs barberski najczęściej trwa 20 dni (8 godzin dziennie, co daje 160 godzin łącznie). W czasie spotkań uczestnicy trenują na blisko 40 żywych głowach. To pozwala im dojść do perfekcji. Prowadzone zajęcia to 2 dni teorii i 3 praktyki. Są świetnym momentem na zastrzyk wiedzy fryzjerskiej, a do tego również filozofii barberingu. Poziom nauki wzrasta z uwagi na niezbyt liczne, bo tylko 7-osobowe grupy.
Trzeba liczyć się z tym, że nie zawsze osoba, która kończy kurs, posiada już wiedzę i doświadczenie, dzięki czemu może z powodzeniem obsługiwać wymagających klientów. Czasem niektórzy właśnie podczas takiego kursu uświadamiają sobie, że to zajęcie nie jest dla nich. Bo barberem może być tylko określona grupa osób, a więc ci, którzy naprawdę tego chcą, którzy interesują się tą branżą, czy konkretnie zajęciem.
Zobacz także: https://www.hyperweb.pl/jak-szybko-stac-sie-dobrym-barberem/