Category:

Biznes i Finanse

Praca zdalna, na którą Polacy musieli masowo przechodzić w czasie pandemii, może z nami zostać na dłużej. I to nie z powodu zagrożenia koronawirusem, ale dlatego, że po prostu polubiliśmy tę formę zatrudnienia. Potwierdzają to wyniki najnowszych badań Armatis, jednej z największych działających w Polsce firm specjalizujących się w outsourcingu obsługi klienta i sprzedaży.

0 FacebookTwitterPinterestEmail

Informacja gospodarcza w Polsce kończy 18 lat. Z Krajowego Rejestru Długów, który powstał 4 sierpnia 2003 r. jako pierwsze biuro informacji gospodarczej, w ciągu tych lat pobrano 284 mln raportów. Choć początkowo KRD było traktowane tylko jako narzędzie do odzyskiwania pieniędzy od niesolidnych płatników, dziś pełni przede wszystkim funkcję informacyjną. Wskazuje tak 63 proc. przedsiębiorców i 57 proc. osób indywidualnych. Ci ostatni doceniają także możliwość sprawdzenia, czy ktoś próbował wykorzystać ich PESEL, aby zaciągnąć kredyt lub pożyczkę (52 proc.).

0 FacebookTwitterPinterestEmail

Nie ma wątpliwości co do tego, że urządzenia mobilne w obecnych czasach stają się coraz popularniejsze. W Polsce co roku liczna posiadaczy smartphonów i tabletów rośnie z roku na rok. To sprawiło, że zarówno strony internetowe, jak i wiele innych oprogramowani musiały dostosować się do tych urządzeń. W związku z tym zwiększa się popyt na usługi, które zawierają się w zakresie aplikacji mobilnych, a to sprawia, że wzrosło zapotrzebowanie na specjalistów w tej właśnie dziedzinie. Przedstawiamy najlepsze sposoby na to jak zostać programistą aplikacji mobilnych.

Programista aplikacji – kim jest i czym się zajmuje?

Programista aplikacji mobilnych to określenie dla specjalisty, który ma umiejętności pozwalające na tworzenie aplikacji na platformy mobilne, czyli na przykład dla firmy apple, na system android, dla firmy google. Taki specjalista musi mieć oczywiście szeroką wiedzę z zakresu tworzenia interfejsów użytkowania, które są doskonale dopasowane do systemów mobilnych. Powinien on również znać zasady projektowania grafiki 2D. W tym zawodzie niezbędne może okazać się wykształcenie w kierunku różnych języków programowania, a także środowisk programistycznych, których znajomość jest niezbędna do pracy w tej branży.

Jak zostać programista aplikacji mobilnych?

Potrzebne jest przede wszystkim odpowiednie wykształcenie, studia a także różne kursy doszkalające to doskonała okazja do nabycia niezbędnej wiedzy, której samemu niestety trudno jest się nauczyć. Coraz częściej wiele uczelni wyższych dostosowuje się do zmieniających się trendów obecnych na rynku pracy. Niezbędne jest również doświadczenie. To oczywiste, że bez umiejętności praktycznych trudno jest znaleźć pracę w najlepszych firmach programistycznych. Ważne w tym zawodzie jest więc nabycie doświadczenia jeszcze podczas trwania edukacji. Nie można ograniczyć się jedynie do poznawania się z tym działem tylko w praktyce, ale należy dowiedzieć się co tak naprawdę sprawia największe trudności w tym zawodzie i na co szczególnie zwrócić uwagę.

Ile zarabia programista aplikacji mobilnych?

Już w 2018 roku stanowisko programisty aplikacji mobilnych stało się tak bardzo popularne, że pracodawcy w ogłoszeniach mogli podawać wynagrodzenie dla specjalisty w tej dziedzinie. Średnia kwota wynagrodzenia, która została określona na podstawie setek ofert wynosiła nawet 8000 złotych na umowie o pracę. W przypadku B2B wynosiła 8500 złotych. Warto jednak zaznaczyć, że jest to jedynie dolna granica, a wynagrodzenie dla doświadczonych programistów aplikacji może sięgać nawet do 15000 złotych miesięcznie.

0 FacebookTwitterPinterestEmail
Newer Posts