Jeśli masz własną firmę lub prowadzisz ją jako jednoosobowa działalność gospodarcza oznacza to, że potrzebujesz dobrego biura rachunkowego. Jakie usługi może Ci zaoferować? Sprawdź.
Bieżące prowadzenie księgowości
Firmy księgowe oferują szeroki zakres usług dla różnych typów przedsiębiorstw, ale najczęstszym typem klienta jest właściciel małej firmy, który potrzebuje pomocy w prowadzeniu codziennej księgowości – przekonuje właściciel biuro rachunkowe w Łapach. Nie ma przy tym znaczenia, czy rozliczasz się na podstawie KPiR czy w inny sposób – dobre biuro księgowe zapewni Ci bieżące rozliczenia z US i ZUS.
Roczne rozliczenia podatkowe
Biura rachunkowe to świetne miejsca, w których można uzyskać pomoc w przygotowaniu zeznań podatkowych. Oprócz pomocy w złożeniu rocznego zeznania podatkowego, mogą one również pomóc również na etapie jego rozliczania – co ma szczególne znaczenie, jeśli prowadzisz działalność gospodarczą lub uzyskujesz przychody z kilku źródeł.
Roczne rozliczenie podatkowe to również doskonały moment na to, aby zastanowić się, czy nasza optymalizacja podatkowa jest na dobrym poziomie – tłumacz pracownik wykonujący rozliczenie podatkowe w Łapach. Wykwalifikowany i doświadczony pracownik takiego biura rachunkowego powinien być w stanie znaleźć sposób na to, jak płacić niższe podatki.
Doradztwo w zakresie finansowym
Doradztwo podatkowe może obejmować nie tylko osoby fizyczne, ale przede wszystkim przedsiębiorców. Ci mają zazwyczaj do wyboru kilka form rozliczania – niestety wybór błędnej formy opodatkowania może narazić właściciela przedsiębiorstwa na spore straty.
Warto więc skorzystać od czasu do czasu z doradztwa finansowego, aby dowiedzieć się, jak można płacić niższe podatki.
Audyty finansowe
Audyty są kolejną z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Jest to jedna z tych usług, które mogą pomóc firmie w zwiększeniu produktywności, efektywności i rentowności. Ale co to jest audyt? Jest to skonsolidowane sprawozdanie finansowe dotyczące sytuacji finansowej firmy. Polega na sprawdzeniu poprawności zapisów, rachunków i transakcji realizowanych w danym przedsiębiorstwie. Audytor nie tylko weryfikuje, czy wszystko jest zgodne z prawem, zasadami i przepisami, ale również sprawdza, czy dana firma maksymalnie wykorzystuje swój potencjał do generowania zysków.